Radniční sklípek Liberec

MAKROBIOTICKÉ MENU V RADNIČNÍM SKLÍPKU

Není to žádnou novinkou, ale přes obědy podáváme i velmi zdravé a chutné makrobiotické menu. Dovolte nám pár slov o tomto způsobu stravování:)

Makrobiotika (z řeckého makrós – velký, dlouhý a bios – život) je životní styl a dietní režim, který je založen na taoistickém učení jin a jang.

Makrobiotika jako základní potravinu předepisuje obilniny a doplňuje je o další potraviny (místní zelenina a další lokální produkty). Zakazuje požívání průmyslově zpracovaných potravin a většinu živočišných produktů. Makrobiotické učení také omezuje množství tekutin, zakazuje přejídání a požaduje, aby potrava byla před polknutím důkladně rozžvýkána.

Standardní makrobiotický talíř tvoří z 50 % celozrnné obilniny, z 30 % zelenina (hlavně tepelně upravená a kvašená), z 15 % luštěniny a mořské řasy, z 5 % polévky. Doplňkově lze zařadit ryby, ovoce mírného pásma, semena, ořechy, oleje apod.

My máme specialistu, který nás školí, učí nás pokrmy připravovat a dodává suroviny.. Pravda je, že mnoho našeho personálu již "baští" tyto pokrmy :)

[ zpět na přehled ]05.02.2015 13:12, Miloš Kasal